IET Energy wywodzi się z szeroko pojętej branży elektrotechnicznej. Posiadamy bogate doświadczenie w projektowaniu oraz wykonywaniu domowych instalacji elektrycznych, systemów alarmowych oraz monitoringu.

W roku 2015 postanowiliśmy połączyć naszą wiedzę oraz zainteresowania. Tak narodził się „słoneczny” dział fotowoltaiki, który z czasem stał się dla nas priorytetem. Wówczas powstaje firma Solar Install która przez kilka lat realizuje budowy instalacje fotowoltaicznych oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

W roku 2019 w celu realizacji zwiększonego zapotrzebowania na swoje usługi oraz podjęcia budowy własnych systemów magazynowania energii elektrycznej firma Solar install pozyskuje inwestora i wyniku połączenia firm powstaje“IET Energy – Innowacyjne Energetyczne Technologie”.

Główne zakresy naszej działalności to:

Fotowoltaika

Elektrownie fotowoltaiczne pozwalają zamienić energię niesioną przez światło słoneczne na energię elektryczną. W ciągu kilku ostatnich dekad systemy solarne uległy dynamicznej ewolucji i dziś stanowią niezwykle złożone, wyspecjalizowane systemy zarządzane przez inteligentne układy elektroniczne.  Możemy je podzielić ze względu na:

Sposób podłączenia:

  • systemy sieciowe – podłączone do zewnętrznej sieci elektroenergetycznej
  • systemy wyspowe – autonomiczne, wyposażone w magazyn energii
  • systemy hybrydowe – łączące cechy dwóch powyższych

Sposób montażu:

  • systemy dachowe – instalowane na różnego rodzaju dachach
  • systemy wolnostojące – instalowane na gruncie
  • BIPV – zintegrowane z elementami budynku np. elewacji

Elektromobilność – stacje ładowania pojazdów elektrycznych

W naszej ofercie znajdą Państwo stacje ładowania renomowanych europejskich producentów. Proponowane przez nas urządzenia podbiły rynek niemiecki i skandynawski. Sprawdziły się doskonale w surowym klimacie Norwegii oraz Szwecji, a korzystają z nich m. in. marki takie jak McDonald czy Ikea.

Budując naszą ofertę braliśmy pod uwagę przede wszystkim bardzo różnorodne potrzeby klientów. Znajdą w niej Państwo szeroki wachlarz stacji różniących się mocą (od 3,7 kW do 22 kW, jedno i trójfazowe), designem oraz funkcjonalnością.

Magazyny energii elektrycznej – ESS

Wykorzystaj energię odnawialną w domu i firmie – umożliwiają to nasze rozwiązania pozwalające na magazynowaniem energii kiedy tylko mamy taką potrzebę. Posiadamy produkty zapewniającą bardzo wydajne i elastyczne magazynowanie energii do zastosowań prywatnych i komercyjnych.

Dzięki magazynom wykonanych z baterii litowo-jonowym, wytworzona w domu czy firmie energia odnawialna, która nie jest w danym momencie konsumowana, może być magazynowana w modułach bateryjnych i można ją łatwo udostępnić w późniejszym czasie. Nadwyżka energii nie jest już tracona.

Dzięki systemowi magazynowania energii ESS , użytkownicy energii słonecznej stają się mniej uzależnieni od cen energii elektrycznej i mogą korzystać z własnej darmowej, zielonej energii gdy tylko jej potrzebują.